Norsk studentorganisasjon
Årets landsmøte er i gang. Følg debattene direkte her
Norsk studentorganisasjon samler 181 delegater fra rundt om i landet til sitt årlige landsmøte i Tønsberg denne helgen.
Tønsberg (Khrono): Fredag 14. april går startskuddet for årets landsmøte i Norsk studentorganisasjon (NSO).
I Oseberg kulturhus i Tønsberg skal delegater fra studentdemokratiene i hele landet debattere, velge og vedta politikk.
Landsmøtet hadde en uformell start allerede torsdag med formøte og registrering, men det var først da nåværende leder Maika Godal Dam ønsket velkommen klokken 11.00 fredag at landsmøtet offisielt åpnet. Du kan følge landsmøtet direkte her.
Det var i år, som tidligere år, lagt opp til spørretime, eller grilling, av forsknings- og høyere utdanningsminister Ola Borten Moe (Sp), men statsråden måtte avlyse i siste liten.
På agendaen ellers står oppheving av de politiske plattformer for organisering av universitet- og høgskolesektoren og Likestillings-, inkluderings- og mangfoldspolitiske plattform. Formålet med opphevingen er å rendyrke NSOs velferdspolitiske- og utdanningspolitiske plattformer.
Det skal også velges et nytt arbeidsutvalg og sentralstyre. En enstemmig valgkomité har innstilt Oline Sæther som ny leder.
Lørdag:
Fredag:

Nylige artikler
Demonstranter blokkerte rektors kontor. — Jeg setter pris på engasjementet
Stans kuttet i distriktenes innovasjonskraft
UiB bedrar eget verdigrunnlag og gjør skam på sine studenter
Det er ikkje mange som har doktorgrad i det same som Elin
Mistenkjer fusk, går vekk frå heimeeksamen
Mest leste artikler
Så mye får du i lønnsøkning. Pengene kommer i desember
— Konspirasjonsteoretiker er et hedersord!
Dansk legepar vant fram i retten mot den norske stat: — Helt fantastisk
Disse 500 forskerne publiserer mest i Norge
Knut Kjeldstadli er død