Siste fra forsiden:
Siste fra forsiden:
- Siste
- Mest lest
Nåværende dekan ved Fakultet for samfunns- og utdanningsvitenskap er en av søkerne til stillingen som prorektor for utdanning.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
I alt seks personer ønsker å bli ny prorektor for utdanning ved Norges største universitet, NTNU. Det går frem av søkerlisten som Khrono har fått tilsendt i dag.
I februar varslet konstituert prorektor for utdanning, Berit Kjeldstad, at hun ikke kom til å søke på jobben.
NTNU har vært på leting etter ny prorektor etter at tidligere prorektor for utdanning, Anne Borg, rykket opp i gradene og ble rektor ved universitetet, da Gunnar Bovim overraskende trakk seg fra stillingen i august i fjor.
Kunnskapsdepartementet har godkjent at prorektorperioden, i likhet med rektorperioden, skal vare i fem år, til og med 31.juli 2025.
Til sammen er det seks navn på søkerlisten og ingen har bedt om å bli unntatt offentlighet.
Blant søkerne er nåværende dekan ved Fakultet for samfunns- og utdanningsvitenskap, Marit Reitan.
Men det er også en annen dekan på søkerlisten, nemlig Stephen Dobson. Han er nåværende dekan for utdanning ved Victoria University of Wellington i New Zealand. Dodson er også gjesteprofessor ved Senter for livslang læring (SELL) ved Høgskolen i Innlandet.
Utenom Reitan er det to andre interne søkere. Det er Martin Maier som nå jobber som senior prosjektøkonom ved Institutt for konstruksjonsteknikk og Lise Vikan Sandvik som er professor ved Institutt for lærerutdanning ved NTNU.
Planen har før koronopandemien ble et faktum, ifølge Universitetsavisa, vært at styret skal behandle innstilling på ny prorektor på sitt møte 18. juni.
(Saken er oppdatert 20.mars kl 09.52 med at prorektorperioden er 5 år, fram til 31.juli 2025).
Nylige artikler
Hedret etter å ha vært folkefiende i 20 år. — En voldsom oppreisning
Frykter uttalelse fra rektor kan skremme undervisere
Lars Gule ut mot NTNUs rektor: — Han har et spesielt ansvar for å ta avstand
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Dømt til 8 års fengsel for terror — får bli på universitetet
Mest leste artikler
Disse studiene ble ikke valgt av noen – derfor står studieplassene tomme
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Vi forbereder studentene på en verden som ikke eksisterer
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet
Mener særlig uavhengige stillinger er misbruk av ansatte