Forskeren ble sagt opp etter 20 år: — Universitetsverden er veldig forstokket 17. januar 2025 - 06:53
Fikk bli med i prøveordning for unge forskere og ble professor etter fire år 17. januar 2025 - 18:10
333 ord som skal hjelpe de aller ferskeste studentene — Jeg har undervist i mange år, og det er en del studenter som blir som store spørsmålstegn når de kommer inn i universitets- og høyskole-verdenen, sier Jan Storø.
Hører humor hjemme i akademia? Fredrik Andersen og Jon Arne Løkke ved Høgskolen i Østfold har noen argumenter som de mener støtter humor i akademia – inkludert vitser som ikke alle liker.
Død over den klassiske forelesningen, leve forelesningen! Koronarisk støttet digitalisering løser ikke grunnlagsproblemene, skriver Jon Arne Løkke og Jan Storø.
Stian (23) og Jon (57) er fagfeller:På vei fra utagerende autisme til doktorgrad Fagfeller «on track». Stian Orm (11) var sterkt utagerende med diagnosen barneautisme. Jon A. Løkke (45) var læreren og terapeuten hans. Nå publiserer Stian (23) og Jon (57) vitenskapelige artikler sammen. Det kan til og med bli en doktorgrad eller to av det.
Dårlige tjenester og detronisert profesjon for vernepleiere RETHOS. Argumenter som er 25 år gamle, spiller seg ut i høringen om nye retningslinjer for vernepleierutdanningen i det såkalte RETHOS-arbeidet (RETningslinjer for Helse- Og Sosialfagutdanningene). Lars Rune Halvorsen og Jon Arne Løkke er sterkt kritiske.
Forelesere kan lære noe av komikere og skuespillere — Hvis man vil lære seg å holde noens oppmerksomhet i en time, er det kanskje komikere eller skuespillere man bør følge med på, sier professor Rolf Reber. Han mener mange forelesere overvurderer seg selv.
Powerpoint er en ulykke for undervisningen Faktum tilsier at powerpoint ikke fører til bedre læringsutbytte, skriver dosent Jon Arne Løkke ved Høgskolen i Østfold.
Nyeste artikler
Hoel mener «sjokk-digitaliseringen» undergraver campusstudiene
Overambisiøse ledere må forstå mer av sektorens tradisjoner
Sør-Koreas tidligere førstedame anklaget for plagiat
Rektorer svarer på lederkritikken. — Kjenner meg ikke igjen
Kunnskapssektoren trenger én ting i 2025
Mest lest
Leder fikk grovt krenkende julekort i posten. — Ble oppfattet som truende
Forskeren ble sagt opp etter 20 år: — Universitetsverden er veldig forstokket
Hoel fikk spørsmål om kjønn på Stortinget. Svarte bare «nei»
Fikk bli med i prøveordning for unge forskere og ble professor etter fire år
Øyvind Vågnes (1972—2025)