ny jobb
Ferdig som instituttleder ved UiO – blir dekan ved Høyskolen Kristiania
— Har solid erfaring både som forsker, leder og underviser.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Hans-Christian Åsheim skal lede School of Health Sciences ved Høyskolen Kristiania. Åsheim kommer fra stillingen som leder av Institutt for oral biologi ved det Odontologiske fakultet ved Universitetet i Oslo (UiO).
Det skriver Høyskolen Kristiania i en pressemelding mandag.
— Åsheim har solid erfaring både som forsker, leder og underviser. Hans brede kompetanse innen helsevitenskap vil være viktig i arbeidet med å bygge Norges første uavhengige universitet, seir Kristiania-rektor Arne H. Krumsvik om sin nye dekan, som også ansettes som professor i immunologi.
Åsheim selv uttaler følgende i pressemeldingen:
— Høyskolen Kristiania er et spennende sted. Her skjer det mye utviklingsarbeid, de har høye ambisjoner og mye energi. Det er mange flinke mennesker som jobber der. Jeg er veldig opptatt av dette samfunnsoppdraget med å utdanne gode kandidater til arbeidslivet.
Utdannet ved UiO
Åsheim er Cand. scient fra Avdeling for Molekylær Biologi, Biologisk Institutt, Universitetet i Oslo (1988). Han er også Dr. Philos fra Det Medisinske Fakultet, Universitetet i Oslo, med avhandlingen «Characterization of genes and gene products in B lymphocytes» (1994).
Bak seg har han ti års erfaring som instituttleder ved HiOA og UiO. Før det ledet han en forskningsgruppe på Radiumhospitalet og på Ullevål sykehus og har veiledet seks stipendiater frem til doktorgrad.
Nylige artikler
Når det er krig i Europa, må forskningspolitikken endres
Unge forskere vil ha tydeligere skille mellom jobb og fritid
Eksamener avlyst på grunn av datainnbrudd
28 søkere ønsker å bli ny kommunikasjonssjef på Universitetet i Oslo
NTNU har fordømt 7. oktober-terroren, men styrer ikke hva ansatte mener
Mest leste artikler
Disse studiene ble ikke valgt av noen – derfor står studieplassene tomme
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Mener særlig uavhengige stillinger er misbruk av ansatte
Vil endre reglar for opprykk og rekruttering av forskarar
Geir Anton Johansen (1960 — 2026)