savnet
Student savnet i Bergen
En 24 år gammel student har vært savnet i Bergen siden natt til lørdag.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
En 24 år gammel student forsvant fra Bergen sentrum natt til lørdag. Han ble sist sett i sentrum, men politiet tror han kan ha reist i retning Bergen vest, til Loddefjord-området. Dette skriver Bergens Tidende. De har tidligere bedt om at personer som var på bussen fra sentrum mot Loddefjord i 02.30-tiden om natten tar kontakt dersom de tror de har observert mannen.
Tirsdag kveld ble det funnet en død mann i Loddefjord. Politiet skriver i en pressemelding onsdag ettermiddag at personen som er funnet er en ung mann, og at de foreløpig ikke har mistanke om at det har skjedd noe straffbart.
— Det er naturlig å undersøke om avdøde er den savnede 24-åringen, men politiet kan ikke gi noen nærmere opplysninger om dette før avdøde er obdusert, skriver politiet.
Avdøde ble funnet i en hage av en person bosatt på adressen. Politiet iverksatte tirsdag kriminaltekniske undersøkelser på stedet avdøde ble funnet og har også foretatt avhør av personen som fant avdøde.
Nylige artikler
25 prosent nedgang i doktorgradsavtaler ved universitetene
Varsler utredning etter fagskolekonkurs
Universitetet i Bergen vil berge logopedstudiet
«Kapitalelementet» vil svekke nøktern eiendomsforvaltning ved universitetene
Aasland ønsker seg mer kunnskapslekkasje
Mest leste artikler
Skal selge «siving-ringer» for flere millioner kroner i år
Student ble utestengt i to år etter tre tvilsmeldinger
Stjerneforskere måtte slutte etter kontakt med Epstein
Slutt for denne lønnede utdanningen: — Dette er så viktig
PST-sjef advarer mot spioner på Arctic Frontiers