«Kapitalelementet» vil svekke nøktern eiendomsforvaltning ved universitetene 5. februar 2026 - 15:20
Debatt Etiske krav til Andreas Ribe-Nyhus’ forskning om soning i norske fengsler Å påstå at vi har tatt lett på forskningsetikken, er ikke riktig, skriver veilederen til drapsdømte Ribe-Nyhus som nylig tok doktorgrad på sin egen soning.
Kritisk til doktorgrad frå drapsdømt filosof — Forskingsetisk svært problematisk, seier etikkekspert i det europeiske forskingsrådet (ERC). Onsdag disputerer den tidlegare drapsdømte filosofen Andreas Ribe-Nyhus for doktorgraden.
Dømd for øksedrap i 2010— denne veka tar han doktorgrad om skuld og straff Han vart sett fri i fjor, etter å ha sona for forsettleg drap. No disputerer han om skuld, anger og straff – og det han meiner var ein feilaktig dom.
Nylige artikler
25 prosent nedgang i doktorgradsavtaler
Varsler utredning etter fagskolekonkurs
Universitetet i Bergen vil berge logopedstudiet
«Kapitalelementet» vil svekke nøktern eiendomsforvaltning ved universitetene
Aasland ønsker seg mer kunnskapslekkasje
Mest leste artikler
Student ble utestengt i to år etter tre tvilsmeldinger
Skal selge «siving-ringer» for flere millioner kroner i år
Stjerneforskere måtte slutte etter kontakt med Epstein
Slutt for denne lønnede utdanningen: — Dette er så viktig
PST-sjef advarer mot spioner på Arctic Frontiers