Slår alarm om svake norskkunnskaper blant studenter. — Betydelige utfordringer 19. desember 2025 - 06:50
Ouriginal fant 98 prosent tekstlikhet. Advokat mener det kun er 0,94 prosent 11. desember 2025 - 12:43
Debatt Etiske krav til Andreas Ribe-Nyhus’ forskning om soning i norske fengsler Å påstå at vi har tatt lett på forskningsetikken, er ikke riktig, skriver veilederen til drapsdømte Ribe-Nyhus som nylig tok doktorgrad på sin egen soning.
Kritisk til doktorgrad frå drapsdømt filosof — Forskingsetisk svært problematisk, seier etikkekspert i det europeiske forskingsrådet (ERC). Onsdag disputerer den tidlegare drapsdømte filosofen Andreas Ribe-Nyhus for doktorgraden.
Dømd for øksedrap i 2010— denne veka tar han doktorgrad om skuld og straff Han vart sett fri i fjor, etter å ha sona for forsettleg drap. No disputerer han om skuld, anger og straff – og det han meiner var ein feilaktig dom.
Nylige artikler
La inn «KI-feller» i oppgavetekst: — Eksamen bør være rettferdig
UiS skal utrede overgang til valgt rektor. Knapt flertall
Hvordan vinne tillit til vitenskapen?
Slår alarm om svake norskkunnskaper blant studenter. — Betydelige utfordringer
Tore Midtvedt (1934 — 2025)
Mest leste artikler
Ouriginal fant 98 prosent tekstlikhet. Advokat mener det kun er 0,94 prosent
Førsteamanuensis ved UiT får skriftlig advarsel
Benedikte Moltumyr Høgberg er Årets navn i akademia
Eg vil vere ein langsam ambulansesjåfør
Omdiskutert læringsapp trakk hundrevis før fryktet eksamen