Lønnsoppgjøret ved universitetene sett fra Forskerforbundet ved UiB Natalia Zubillaga skriver godt og klart om fakta rundt lønnsoppgjøret. Men de to tingene hun kritiserer, nemlig fokuset på dem som skal være i organisasjonen en stund framover og bruken av prosenttillegg, står vi fullt og fast ved.
Arbeidsgivers fagforening? Det er oppsiktsvekkende at vi har en fagforening som er mot utjevning og som tar på seg arbeidsgiverhatten, svarer NTLs Ronny Kjelsberg på innlegget om lønnsoppgjøret fra Forskerforbundet.
Utdanning må lønne seg — også i staten Staten har selv satt seg som mål å «rekruttere og beholde kvalifiserte medarbeidere». Når dette målet var fraværende i årets lønnsforhandlinger, skyldes det politisk overstyring, skriver Guro Lind i Forskerforbundet.
Nyeste artikler
Akademisk boikott gir inga løysing
Disse skal bestemme om du får støtte fra Forskningsrådet
— Jeg hører hva de sier, men jeg leste saken annerledes
Nobelprisvinnar: Eg hadde ikkje vore der eg er om eg ikkje møtte motstand
Regelverket for fusk bør være likt for alle studenter
Mest lest
Dømt for karakterjuks, ga dattera på 10 år skylden
Studenten vant fram i selvplagiat-saken
Ny cateringavtale: — Alle syns dette er helt håpløst
Universitetet i Agder fornyer ikke kontrakt med omstridt psykiater
Mannlige studenter jukser mer enn kvinnelige: — Jeg ville gjort det igjen