høgskulen på vestlandet
Skal diskutere mulige endringer i høgskolens struktur i november
Styret ber om at det arbeides videre med mulige organisatoriske endringer.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
På styremøtet sist uke drøftet styret ved Høgskulen på Vestlandet (HVL) «...organisatoriske/strukturelle endringer før neste åremålsperiode». Først på styreseminaret, før saken også ble løftet opp i selve styremøtet.
Styret besluttet at de ønsker at saken skal drøftes nærmere, og de vil ha den opp på sitt novembermøte.
Dette går fram av en nyhetsmelding på hvl.no.
Ber om at saken utredes videre
– Vi ber nå om at saken utredes videre, sier styreleder Arvid Hallén i HVL, til hvl.no.
Han legger til:
– Det var ikke lagt opp til beslutninger i styreseminaret. Tanken var at styret skulle diskutere og gi eventuelle føringer for organisatoriske og strukturelle endringer inn mot kommende åremålsperiode. Styret har løftet fram noen problemstillinger og perspektiv, sier Hallén.
Ny åremålsperiode for dekaner og prorektorer
Bakgrunnen for at saken fremmes nå er at HVL nå legger bak seg den første åremålsperioden for dekaner og prorektorer.
— I februar er planen å lyse ut disse stillingene, og før dette skjer må vi se på om det skal gjøres endringer som vil ha konsekvenser for dette. Derfor var styret invitert til en innledende drøfting av problemstillingene, sier Hallén og avslutter:
— Vi fikk også diskutert prorektorfunksjonene, om koblingen til nærregionansvar er en god løsning, og om det er behov for andre roller knyttet til campusene våre. Vi diskuterte også om det er grunnlag for å justere fakultetsstrukturen.
Nylige artikler
– Det er en borgerplikt å dele kunnskapen
Universitetene skal ikke bli beredskapsmotorer — men de må heller ikke stå på sidelinjen
På tide å lette på trykket, mener UiS-ansatte
Federica Mogherini sier opp som rektor etter korrupsjonsanklagene
Hva venter vi på?
Mest leste artikler
Direktør med uheldig «klaps» på direktesendt TV
På pulten til historieprofessoren låg ein lapp med beskjed om å rydda
Føler seg avskiltet etter søknad om merittering
Slutt på at ansatte kan bruke Airbnb og Booking.com på jobbreiser
Rektor Mogherini arrestert etter korrupsjonsanklager