Adventspraten — Vanskelig å få gjort forskning av høy kvalitet når man hele tiden må bekymre seg for hva som er neste steg
internasjonal undersøkelse Postdoktorer forteller om depresjoner og mobbing. Mange vurderer å gi seg Postdoktorer forteller om depresjoner, mobbing, diskriminering og lange arbeidsdager i internasjonal undersøkelse.
Store forsinkelser blant sipendiatene. — Overrasket over at det er så ille Akademiet for yngre forskere mener alle bør få to måneders forlengelse.
Ny ledelse for de unge forskerne Ingrid Lossius Falkum er nyvalgt leder for Akademiet for yngre forskere. Å jobbe for at forskeryrket er en attraktiv og forutsigbar karrierevei, er noe av det som blir viktig for henne.
Forskerforbundet: «Det går ikke an å behandle forskertalenter på denne måten» Midlertidighet. I sosiale medier har flere kommet med støtteerklæringer til Ingrid Lossius Falkum, etter hun tok et oppgjør med midlertidighetskulturen ved Universitetet i Oslo. Leder av Forskerforbundet mener historien til Falkum er et godt eksempel på hvordan man ikke skal behandle midlertidige.
Ble fast ansatt etter 14 år som midlertidig. Nå tar hun oppgjør med behandlingen av midlertidig ansatte ved Universitetet i Oslo Midlertidighet. Hun ble satt på sidelinjen i eget forskningsprosjekt. Hun fikk ikke undervise. Ingrid Lossius Falkum vil ha oppgjør med det hun mener er en gjennomgående forskjellsbehandling av midlertidig ansatte.
Nylige artikler
Faglig medbestemmelse sikrer akademisk frihet og oversiktlig styring
Fra Gaza til Gardermoen: — So good to see you, my dear brother!
Forskere bør samarbeide med forsvarsindustrien – og være stolte av det
Tybring-Gjedde: Høyere utdanning kan ikke bli videregående på nytt igjen
NTNU publiserte brukernavn og passord til hemmelige rapporter
Mest leste artikler
Skal selge «siving-ringer» for flere millioner kroner i år
Da styret skulle dele ut 90 millioner, var åtte av ti medlemmer inhabile
Slutt på skriftleg eksamen for ex.phil.-studentane
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet
Lokker med billige flybilletter for å bygge opp det akademiske Grønland