Høgskulen på Vestlandet
Disse skal lede HVL de neste fire årene
Tre prorektorer og fire dekaner ble torsdag ettermiddag ansatt ved Høgskulen på Vestlandet.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
— Jeg er glad for at styret i dag har ansatt motiverte og kompetente toppledere, og jeg gleder meg til å arbeide sammen med dem i ledergruppa, sier rektor Gunnar Yttri ved Høgskulen på Vestlandet (HVL) i en pressemelding.
På torsdagens styremøte fikk høgskulen hele syv nye ledere.
Gro Anita Fonnes Flaten har vært prorektor for forskning siden 2017 og har fått fornyet tillit i stillingen.
Last ned Khrono-appen og få varsel om de viktigste nyhetene.
Last ned til iPhone - Last ned til Android
-
I stillingen som prorektor for utdanning får ikke Bjørg Kristin Selvik en ny fireårsperiode. Styret ved HVL har valgt å ansette prodekan Anne-Grethe Naustdal ved Fakultet for helse- og sosialvitenskap.
Professor ved Senter for fysisk aktiv læring, Geir Kåre Resaland, blir ny prorektor for regional utvikling.
I tillegg skal Asle Holte fortsette som dekan ved fakultet for lærerutdanning, kultur og idrett. Randi Skår fortsetter som dekan for fakultet for helse- og sosialvitenskap. Og Jens Kristian Fosse skal lede fakultet for ingeniør- og naturvitenskap videre, mens Thorbjørn Heyerdahl skal lede fakultet for økonomi og samfunnsvitenskap.
De nye lederne begynner i sin nye jobb 1. august 2021 og vil inngå i den nye ledergruppa med direktørene Tage Båtsvik og Helge Skugstad.
Nylige artikler
Frykter uttalelse fra rektor kan skremme undervisere
Lars Gule ut mot NTNUs rektor: — Han har et spesielt ansvar for å ta avstand
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Dømt til 8 års fengsel for terror — får bli på universitetet
Tips til studentene: Slik lykkes du på eksamen
Mest leste artikler
Disse studiene ble ikke valgt av noen – derfor står studieplassene tomme
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Vi forbereder studentene på en verden som ikke eksisterer
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet
Mener særlig uavhengige stillinger er misbruk av ansatte