Ukraina
Et av de største universitetene skal være truffet av raketter
NRK viser bilder av at Ukrainas nesteldste og et av de største universiteter er truffet av raketter.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
(Saken blir oppdatert)
The Kharkiv University or Karazin University, det offisielle navnet er V. N. Karazin Kharkiv National University er et av de største universiteter i Ukraina. Det ble grunnlagt i 1804 og er landets nesteldste universitet. Universitetet ligger i Ukrainas nest størsre by.
NRK melder onsdag morgen at politiets hovedkvarter og universitet i Kharkiv skal være angrepet og deler er i brann. Det melder det ukrainske nyhetsbyrået Unian, skriver Kyiv Independent.
Politiets hovedkvarter og universitetet ligger i det historiske sentrum av Kharkiv og er på hver sin side av en gate.
Guvernøren i Kharkiv, Oleg Synegubov, sier onsdag morgen at minst 21 mennesker er drept og 112 såret i artilleribeskytning i løpet av de siste 24 timene.

Nylige artikler
Hedret etter å ha vært folkefiende i 20 år. — En voldsom oppreisning
Frykter uttalelse fra rektor kan skremme undervisere
Lars Gule ut mot NTNUs rektor: — Han har et spesielt ansvar for å ta avstand
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Dømt til 8 års fengsel for terror — får bli på universitetet
Mest leste artikler
Disse studiene ble ikke valgt av noen – derfor står studieplassene tomme
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Vi forbereder studentene på en verden som ikke eksisterer
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet
Mener særlig uavhengige stillinger er misbruk av ansatte