Nye meritterte undervisere ved NMBU

Joar Hystad
nmbu kortnytt

Fem undervisere ved NMBU er tildelt status som merittert underviser.

Det melder universitetet på sin nettside.

De fem som nå har fått den anerkjennende utmerkelsen er Knut Omholt, førsteamanuensis ved Fakultet for realfag og teknologi, Linda Helèn Godager, universitetslektor ved Fakultet for realfag og teknologi, Hilde Vinje, førsteamanunsis ved Fakultet for kjemi, bioteknologi og matvitenskap, Ronny Steen, førstelektor ved Fakultet for miljøvitenskap og naturforvaltning og Runa Rørtveit, førsteamanuensis ved Veterinærhøgskolen.

— De fem som nå er merittert har dokumentert solid pedagogisk kompetanse gjennom dyptgående pedagogisk refleksjon og imponerende utviklingsarbeid, uttaler prorektor for utdanning ved NMBU, Elin Kubberød.

De fem som meritteres denne gangen representerer ulike fakulteter og fagmiljøer ved universitetet. Rektor Solve Sæbø gratulerer de fem nye meritterte underviserne og fremhever betydningen av ordningen for hele universitetet.

— Undervisning er i kjernen av vårt samfunnsoppdrag. Når undervisere investerer tid, nyskapingsevne og refleksjon i å utvikle undervisningsopplegg som virkelig styrker studentenes læring og hvor dette i tillegg er solid fundamentert i både pedagogisk teori og empiriske resultater, fortjener de tydelig anerkjennelse, sier Sæbø.

F.v Knut Omholt, Linda Helèn Godager, Runa Rørtveit, Ronny Steen, Hilde Vinje.
Powered by Labrador CMS