Dekan
Ny dekan ved Universitetet i Stavanger
Eldar Søreide er ny dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
«Ansettelsen av Søreide vil styrke UiS innenfor helsevitenskapelige- og medisinske fagområder. Helse og velferd er et av universitetets tre strategiske satsingsområder», skriver Universitetet i Stavanger (UiS) i en pressemelding.
Søreide kommer fra stillingen som lege og fagdirektør ved Helse Stavanger HF. Han starter i stillingen som dekan ved Det helsevitenskapelige fakultet 5. september 2022.
«Som dekan vil Søreide være leder for den samlede virksomheten ved fakultetet og ha en sentral rolle i den videre utviklingen av fagmiljøene i samsvar med universitetets strategi. Han vil gå inn i universitetets ledergruppe og vil bidra til tverrfaglig samarbeid på tvers av fakultet og avdelinger, innenfor utdanning, forskning, formidling og innovasjon», skriver UiS videre i pressemeldingen.
— Vi er veldig glade for at vi har fått en slik kapasitet til UiS. Dette vil styrke oss på det helse- og medisinfaglige området. Ikke minst vil vi med denne ansettelsen styrke oss mot helsetjenestene og sykehusene, skriver UiS-rektor Klaus Mohn i pressemeldingen.
Det helsevitenskapelige fakultetet har ansvar for utdanning, forsking og formidling. Det er i dag ca. 250 ansatte og 1300 studenter tilknyttet fakultetet.

Nylige artikler
Trusselvurdering: Sjå opp for gjesteforelesarar
Som man roper i skogen, får man svar
Kjent studie om diskriminering i akademia er feil, ifølge forskere
25 prosent nedgang i doktorgradsavtaler ved universitetene
Varsler utredning etter fagskolekonkurs
Mest leste artikler
Skal selge «siving-ringer» for flere millioner kroner i år
Student ble utestengt i to år etter tre tvilsmeldinger
Stjerneforskere måtte slutte etter kontakt med Epstein
Slutt for denne lønnede utdanningen: — Dette er så viktig
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet