Gratulerer med dagen
Sjekk ut gratulasjonene til Khronos 10-årsjubileum
...for i dag er selve dagen!
— Så lenge det er bra for Norge med en kritisk og uavhengig presse, så er det også bra og viktig for kunnskapssektoren med en kritisk og uavhengig avis som Khrono, sa OsloMets rektor Christen Krogh i sin hilsningstale til Khrono under 10- årsmarkeringen torsdag denne uka.
Selve bursdagen er i dag, lørdag 22.april.
Khronos styreleder, Tore Tungodden, som også er assisterende direktør ved Universitetet i Bergen (UiB), sa i sin tale at styret i Khrono både er ambisiøse og utålmodige på vegne av avisen, akkurat som redaktør Tove Lie.
Universitetet i Bergen er nå den institusjonen, som sammen med OsloMet er de to tyngste finansiørene i avisen.
— For UiB har det vært en viktig satsing å bygge opp en redaksjon i Bergen for å vise at det kan lages nasjonale nyheter også fra andre steder enn Oslo, sa Tungodden.
11 universiteter og høgskoler finansierer i dag avisen, som stadig øker i omfang. I trafikk ligger vi p.t. 20 prosent foran fjoråret, og øker i antall sidevisninger fo r11.år på rad.
Sjekk ut flere hilsninger til avisen på video her:

Nylige artikler
– Det er en borgerplikt å dele kunnskapen
Universitetene skal ikke bli beredskapsmotorer — men de må heller ikke stå på sidelinjen
På tide å lette på trykket, mener UiS-ansatte
Federica Mogherini sier opp som rektor etter korrupsjonsanklagene
Hva venter vi på?
Mest leste artikler
Direktør med uheldig «klaps» på direktesendt TV
På pulten til historieprofessoren låg ein lapp med beskjed om å rydda
Føler seg avskiltet etter søknad om merittering
Slutt på at ansatte kan bruke Airbnb og Booking.com på jobbreiser
Rektor Mogherini arrestert for korrupsjonsanklager