Mandag gikk startskuddet for studieåret flere steder i landet. Blant annet ved Universitetet i Oslo. Etter fjorårets tradisjonsbrudd var velkomstseremonien i år tilbake på Universitetsplassen.
Noen utvalgte faddere og ferske studenter fikk være tilstede under seremonien, mens de fleste andre fulgte den på nett.
Med toner fra Kvindelige Studenters Sangforening, Den norske Studentersangforening og Universitetets symfoniorkester...
... og taler fra blant andre faddersjef Jonas Veland, ble tusenvis av nye studenter ønsket velkommen til Norges eldste universitet.
— Denne høsten skal vi ta universitetet tilbake. Jeg er så glad for at vi endelig kan tilby mer fysisk undervisning og læring på campus, sa rektor Svein Stølen.
Det var jussfadder Mathilde og fersk jusstudent Fredrik glade for å høre. — Det er fullt av motiverte studenter som er gode på å følge smittevernreglene hittil. Så jeg er positiv, sier Fredrik.
En kilometer unna, på Youngstorget i Oslo, hadde Høyskolen Kristiania sin åpningsseremoni med 650 studenter fysisk tilstede. Der talte blant andre rektor Arne Krumsvik til de nye studentene.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Nylige artikler
Hedret etter å ha vært folkefiende i 20 år. — En voldsom oppreisning
Frykter uttalelse fra rektor kan skremme undervisere
Lars Gule ut mot NTNUs rektor: — Han har et spesielt ansvar for å ta avstand
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Dømt til 8 års fengsel for terror — får bli på universitetet
Mest leste artikler
Disse studiene ble ikke valgt av noen – derfor står studieplassene tomme
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Vi forbereder studentene på en verden som ikke eksisterer
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet
Mener særlig uavhengige stillinger er misbruk av ansatte