Nytt om navn
Tre nye inn i HVL-ledelsen. Naustdal fortsetter som prorektor
En prorektor får fortsette, mens tre ledere tar steget opp og blir henholdsvis dekan, dekan og prorektor for nyskaping og regional utvikling.
Styret ved Høgskulen på Vestlandet ansatte torsdag intet mindre enn fire nye toppledere — to prorektorer og to dekaner.
Det melder høgskolen selv i en pressemelding.
Til stillingen som prorektor for utdanning har den sittende prorektoren Anne-Grethe Naustdal fått fornyet tillit.
De øvrige tre stillingene er det henholdsvis to prodekaner og en viseinstituttleder som klatrer karrierestigen til.
Øyvind Midtbø Berge går fra å være prodekan for innovasjon og regional utvikling ved Fakultet for teknologi, miljø- og samfunnsvitenskap til å inneha samme ansvar i rektoratet som prorektor for nyskaping og regional utvikling.
Vegard Fusche Moe går fra å være prodekan for forskning til å bli dekan ved Fakultet for lærerutdanning, kultur og idrett, og danker med det ut sin tidligere prodekan-kollega Anne Kristin Rønsen som også hadde søkt stillingen.
Men lengst av dem alle klatrer Else Cathrine Rustad, som beveger seg elegant fra viseinstituttlederstillingen sin, forbi stillinger som både instituttleder og prodekan, og følger karrierestigen hele veien opp til stillingen som dekan ved Fakultet for helse- og sosialvitenskap.
Til ingen av de tre sistnevnte stillingene søkte sittende dekan eller prorektor på nytt.
— Styret har ansatt fire ledere med bred erfaring og solid kompetanse. De kjenner høgskolen, sektoren og Vestlandet godt, og de blir viktige i arbeidet med å realisere og utvikle det nye universitetet på Vestlandet sammen med ansatte, studenter og samarbeidspartnere. Styret vil ønske dem lykke til i arbeidet, skriver styreleder Arvid Hallén i pressemeldingen.
De fire vil starte i jobbene sine første august.

Nylige artikler
Har mottatt 56 klager etter Israel-uttalelsen som skapte mediestorm
OsloMet inngår forlik etter ulovlig printeravtale
Polarisering, sikkerhetstiltak og økende kontroll truer akademisk frihet
Fridtjof Nansens Institutt lander avtaler med Utenriksdepartementet
90 prosent av studentene slipper. Nå kan flere måtte betale studieavgift
Mest leste artikler
Disse studiene ble ikke valgt av noen – derfor står studieplassene tomme
Vi forbereder studentene på en verden som ikke eksisterer
Disse studiene har bare kvinner satt øverst på listen
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet
Vil endre reglar for opprykk og rekruttering av forskarar