Valg
Disse er innstilt til å lede ANSA
Valgkomiteen har kommet med sin innstilling om hvem som burde bli valgt på ANSA sin generalforsamling 2.-4. juli.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Kaja Boye Buxrud (25) er innstilt som president i ANSA, organisasjonen for norske studenter i utlandet, opplyser ANSA i en pressemelding. Dersom hun blir valgt som president på ANSA sin generalforsamling 2.-4. juli vil hun lede interesseorganisasjonen med over 10.000 medlemmer.
Valgkomiteen gjennomførte både lobby-case og intervju med lederkandidaten før avgjørelsen om innstillingen ble tatt.
Buxrud har vært landsleder i ANSA Østerrike og sitter i det nåværende hovedstyret.
Buxrud har tatt studier i tysk språk og litteratur på universitetet i Oslo og har nå fullført en bachelor i statsvitenskap ved Universitetet i Wien, Østerrike.
Morgan Alangeh er nåværende president i ANSA og er ikke innstillt som president for en ny periode.
— Jeg har selv sagt at jeg ikke ønsker å fortsette som president, sier Alangeh til Khrono.
— Det er litt atypisk at en president fortsetter i hovedstyret, men jeg tror det skal gå veldig bra, legger han til.
Disse er innstilt til hovedstyret
Nåværende utenlandsstudenter:
- Sunniva Folgen Høiskar (26) - Sittende leder av SAIH - Studentenes og Akademikerenes Internasjonale Hjelpefond. Hun har en bachelor i internasjonale studier fra Universitetet i Oslo og skal begynne på en master i «International Governance and Diplomacy» ved universitetet Sciences Po i Paris, Frankrike.
- Morgan Alangeh (26) - Nåværende president i ANSA. Han skal fortsette på en master i økonomi og samfunnsvitenskap på Bocconiuniversitetet i Milano, Italia. Han har også vært tillitsvalgt i ANSA før han ble president.
- Sine Schei (21) - Har erfaring fra Nederland og Bosnia-Hercegovina, og studerer globale utfordringer ved Universitetet i Leiden, Nederland. Hun har vært tillitsvalgt i ANSA siden 2018.
- Philip Vogsted (22) - Tidligere landsleder og nåværende webansvarlig for ANSA i Storbrittania. Han studerer arabisk og historie ved Universitetet i Edinburgh.
- Ingrid Hofsli Ulstrup (25) - Sitter i det nåværende hovedstyret. Hun studerer medisin ved Det medisinske universitet i Gdansk. Hun var aktiv i ANSA Polen før hun ble valgt inn i hovedstyret.
- Johan Lokna (22) - Har vært leder og økonomiansvarlig i ANSA Sveits. Han tar en bachelor i beregningvitenskap ved høyskolen ETH Zürich i Sveits.
Tidligere utenlandsstudenter:
- Mina Cecilie Fritzon (27) - Nåværende landsleder og tidligere økonomiansvarlig i ANSA Sør-Afrika. Hun har tatt en master i «political science» ved Universitetet i Stellenbosch, Sør-Afrika.
- Kristina Enger (27) - Sitter i det nåværende hovedstyret. Hun har vært landsleder for ANSA Sveits. Hun har en master i internasjonale relasjoner og har studert i USA, Frankrike, Sveits og Storbrittania, og jobber nå som konsulent for Deloitte.
Nylige artikler
Førsteamanuensis ved UiT får skriftlig advarsel
Ikke legg ned Akademisk dugnad
NTL og de andre
Mann (58) sverger til ukulele
Forskningsrådet myker opp reglene for karantene
Mest leste artikler
Delstaten Florida boikotter fem norske universiteter
Ouriginal fant 98 prosent tekstlikhet. Advokat mener det kun er 0,94 prosent
Svarer «langsom professor»: — Ikke mulig å drive toppforskning med norsk arbeidsmoral
Hardt ut mot stempel som ekstrem. — Orwellsk nytale
Student fekk stryk etter bibelske svar om kjønn. Sensor suspendert