nygårdsparken
Her rydder rektor opp etter studentene
Grytidlig torsdag morgen møtte rektor ved Universitetet i Bergen, Margareth Hagen, noen andre ansatte og et knippe frivillige studenter opp i Nygårdsparken for å plukke søppel etter nattens festligheter.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Nygårdsparken i Bergen har virkelig befestet seg som det store samlingsstedet for og studenter og unge voksne som i disse dager ferier semesterstarten med fadderukeaktiviteter, gjerne i form va festligheter med alkohol involvert.
Ifølge politiet var det over 2000 mennesker samlet i parken natt til tirsdag, det samme antallet natt til onsdag, og uten å ha informasjon fra politiet torsdag, er det rimelig å anta at festen fortsatte også denne natten.
I bergenspressen kan man lese at det er lydnivået på festingen som irriterer beboere i nærheten mest, men det er ikke tvil om at festingen og aktivitetene også går utover miljøet i parkene og omegn.
De siste morgenene har særlig Nygårdparken sett ut som en svinesti. Torsdag morgen tok rektor ved Universitetet i Bergen, Margareth Hagen, saken i egne hender, og sammen med deler av rektoratet, andre ansatte og frivillige studenter, troppet Hagen opp klokken 06.00 for å starte ryddingen etter nattens festligheter.
Det er Universitetet i Bergen som skriver om dette på sin Facebook-side torsdag morgen.

Nylige artikler
En drivkraft i nord har forlatt oss
Anne Husebekk har gått bort
Det amerikanske ekkoet i Helgheim-debatten
Forskningsintervjuene ble en befriende møteplass for Bente
150 år med ingeniørutdanning er historia om menneska som bygger Noreg
Mest leste artikler
Direktør med uheldig «klaps» på direktesendt TV
På pulten til historieprofessoren låg ein lapp med beskjed om å rydda
– Det er en borgerplikt å dele kunnskapen
Slutt på at ansatte kan bruke Airbnb og Booking.com på jobbreiser
Så mye tjente «kjendisene» i akademia