pedagogstudentene
Ny ledelse vil jobbe for bedre praksis for lærerstudenter
Pedagogstudentene har valgt ny ledelse og samtidig bestemt hva de skal prioritere det neste året.
OBS! Denne artikkelen er mer enn tre år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Lars Syrrist (29) og Sonja Tan Nguyen (24) er den nye lederduoen for Pedagogstudentene. Det ble klart under landsmøtet deres denne helgen. Begge to er grunnskolelærere fra Høgskolen i Innlandet.
— Jeg ønsker å arbeide for å løfte organisasjonen videre i sitt gode arbeid med å jobbe for medlemmenes profesjonsfaglige interesser, sier leder Syrrist i en pressemelding.
Bedre praksis og ny master
Med ny ledelse følger også et nytt arbeidsprogram for hva organisasjonen skal prioritere det kommende året. Pedagogstudentene har 20 000 medlemmer og er Norges største organisasjon for framtidens lærere.
— I det kommende året blir det særlig viktig å arbeide for bedre praksis i lærerutdanningene og nødvendig finansering, sier Syrrist og legger til:
— Pedagogstudentene ønsker også å starte arbeidet med å pilotere barnehagelærerutdanninger på masternivå. Det blir et spennende arbeid.
Psykisk helse er også et viktig felt for dem i tiden fremover.
— Jeg vil også sette studentenes psykiske helse og trivsel høyt på agendaen. I lys av pandemien har vi sett hvor viktig det er å være en del av et felleskap. Her tror jeg Pedagogstudentene kan utgjøre en viktig forskjell for mange lærer- og pedagogstudenter, sier den nyvalgte lederen.
Nytt arbeidsutvalg
Med Syrrist som leder og Tan Nguyen som nestleder er det også kommet inn et nyvalgt arbeidsutvalg bestående av fem andre studentmedlemmer. Sammen skal de lede Pedagogstudentene det neste året.
Studentmedlemmer:
- Anita Vikestad, barnehagelærer, Dronning Mauds Minne Høgskole for Barnehagelærerutdanning.
- Maria Johansen, grunnskolelærer 1-7, OsloMet.
- Caroline Madsen, master i barnehagekunnskap, Høgskulen på Vestlandet.
- Michelle Leoni Borgen, barnehagekunnskap, Høgskolen på Vestlandet
- Malene Morland, grunnskolelærer 1-7, NLA Høgskolen

Nylige artikler
Student fekk stryk etter bibelske svar om kjønn. Sensor suspendert
Mindre forskningstid hindrer kvinner i å lykkes
En drivkraft i nord har forlatt oss
Anne Husebekk har gått bort
Det amerikanske ekkoet i Helgheim-debatten
Mest leste artikler
Direktør med uheldig «klaps» på direktesendt TV
På pulten til historieprofessoren låg ein lapp med beskjed om å rydda
– Det er en borgerplikt å dele kunnskapen
Slutt på at ansatte kan bruke Airbnb og Booking.com på jobbreiser
Så mye tjente «kjendisene» i akademia