styremøte
Rektorlønn og internrevisjon i styret på OsloMet
Lønnsjustering for rektor Christen Krogh står på sakskartet når styret ved OsloMet møtes fredag.
Styret ved OsloMet har møte fredag 7. februar. Møtet kan følges nederst i denne saken fra klokka 9.
På dagsordenen står blant annet lønnsjustering for rektor Christen Krogh, en sak som tas bak lukkede dører. For øvrige ansatte ved OsloMet pågår de lokale lønnsforhandlingene for 2024 fortsatt.
En annen sak handler om hvilke områder internrevisjonen ved OsloMet skal se på i 2025. Forslaget overfor styret er at internrevisjonen skal kontrollere arbeidet innen forskningsetikk og komme med forslag til forbedringer.
Det andre området er systemet for identitets- og tilgangsstyring (IAM). Forslaget er å gjøre en uavhengig revisjon av hvordan dette fungerer, blant annet ved å teste tilgangsstyring til et utvalg systemer.
Det er PwC som utfører internrevisjonen ved OsloMet etter en kontrakt som har sluttdato i januar 2026. I mai vil styret derfor få en sak om hvordan internrevisjonen skal organiseres framover.
På sakskartet:
- Internrevisjon — Plan 2025
- Lønnsjustering rektor OsloMet
- Diskusjonssaker: Styrets beretning i årsrapport 2024
- Orienteringssaker: a) Protokoll universitetsstyret b) IDF-referat c) Internrevisjonens årsrapport 2024 d) Tildelingsbrev OsloMet 2025 e) Årsplan styresaker f) Rektors orienteringer

Nylige artikler
PST-sjef advarer mot spioner på Arctic Frontiers
Oxford, Yale, Stanford på topp i rangering. For «dei mest privilegerte»
Informatikkbyggets lekende prins
8 av 10 universiteter med røde tall i Frankrike: «Dette er en alvorlig advarsel»
Forlot først akademia på grunn av midlertidigheten
Mest leste artikler
Stenger ute alle søkere fra Iran, Russland, Kina og Nord-Korea
Det renner inn med KI-genererte søknader. — Som en flodbølge av KI-skvip
Ønsker å bli kvitt navnetradisjonen. Vil ikke være professor emerita
Sykepleierstudenten har en dødelig sykdom. Mens han kan, vil han hjelpe andre
Student ble utestengt i to år etter tre tvilsmeldinger