Debatt ● Rakel Rohde Næss og Tuva Bjørkvold Masteroppgaven kunnskapsministeren ønsker seg finnes allerede
Debatt ● 26 lærarar og studentrepresentantar i høgare utdanning 12 argument for å halde på framandspråka i ungdomsskulen Vi må tilby elevane fleire språk og fleire synsvinklar å sjå verda frå.
Fremmedspråkene må styrkes, ikke kuttes Regjeringen vil innføre endringer som kan gi fremmedspråkene dårligere vilkår fremover. Det er uheldig, og kan gå ut over rekrutteringen i høyere utdanning.
Nedslående resultater for norske elever i matematikk, naturfag og lesing Kunnskapsministeren er bekymra for de norske resultatene i den OECD-baserte undersøkelsen Pisa. Det er også Tekna. Flere er skeptiske til verdien av undersøkelsen.
Hun blir ny kunnskapsminister. Og nå har Norge også fått en egen «KI-minister» Den avtroppende Stavanger-ordføreren fra Arbeiderpartiet tar plass ved siden av Sandra Borch som en av to statsråder i Kunnskapsdepartementet. Karianne Tung blir «KI-minister».
Hun kan bli ny minister i Kunnskapsdepartementet Noen mener hun kan bli Arbeiderpartiets nye statsministerkandidat, men først kan hun bli utnevnt til ny kunnskapsminister mandag.
NRK: Ingunn Trosholmen (Ap) blir ikke kunnskapsminister NRK meldte først at den avtroppende Lillehammer-ordføreren skulle overta etter Tonje Brenna (Ap). Så kom kontrabeskjeden.
Nylige artikler
Hedret etter å ha vært folkefiende i 20 år. — En voldsom oppreisning
Frykter uttalelse fra rektor kan skremme undervisere
Lars Gule ut mot NTNUs rektor: — Han har et spesielt ansvar for å ta avstand
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Dømt til 8 års fengsel for terror — får bli på universitetet
Mest leste artikler
Disse studiene ble ikke valgt av noen – derfor står studieplassene tomme
Opp mot 250.000 studenter kan være rammet av hackerangrep
Vi forbereder studentene på en verden som ikke eksisterer
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet
Mener særlig uavhengige stillinger er misbruk av ansatte