De falske universitetene Nokut skal se på rutinene sine etter avsløring om falske universiteter — Vitnemålsmøller skal ikke eksistere i Norge, sier tilsynsdirektør i Nasjonalt organ for kvalitet i utdanningen, Øystein Lund.
Rektor om de falske universitetene: — Vi risikerer å bli satt i vanry Rektor Klaus Mohn mener de falske universitetene utgjør en omdømmerisiko. Rektor Curt Rice er overhodet ikke bekymret.
Betalte tusener av dollar for kurs som aldri fant sted Irakiske menneskerettsaktivister drømte om å bygge opp landet sitt. Da de overførte tusener til nordmann som senere opprettet et falskt universitet, forsvant store deler av pengene.
Vil politianmelde Khrono Mannen bak «Oslo International University for Studies and Research» sier til Nettavisen at han vil anmelde Khrono til politiet.
Slik kan det norske riksvåpenet havne på diplomer i Midtøsten Mennene bak de falske universitetene har oppsøkt flere ambassader for å få stemplet diplomer og bevis på æresdoktorgrader de har delt ut i Midtøsten.
Derfor er falske universiteter et problem i Midtøsten Omanske Yousuf Al-Zadjali avslører falsk utdanning på nettet for titusener av følgere. Han har tidligere sett på en av organisasjonene Khrono har avslørt denne uka.
Norske myndigheter ble varslet om de falske universitetene flere ganger Fem ulike instanser ble varslet om virksomheten ved de falske universitetene drevet fra Norge, uten å gjøre nærmere undersøkelser.
De falske universitetene Norske statsborgere kaller seg doktorer, har godkjent utdanninger i Egypt og har delt ut en rekke diplomer. Slik har de utgitt seg for å være norske universiteter — uten at norske myndigheter har reagert.
Nylige artikler
Jeffrey Epstein til Harvard-professor: «Did you torture her»
Britiske universitet gjer seg avhengige av studentar frå Kina
Fagskoler i minus – et system i utakt med virkeligheten
Trusselvurdering: Sjå opp for gjesteforelesarar
Som man roper i skogen, får man svar
Mest leste artikler
Skal selge «siving-ringer» for flere millioner kroner i år
Student ble utestengt i to år etter tre tvilsmeldinger
Stjerneforskere måtte slutte etter kontakt med Epstein
Slutt for denne lønnede utdanningen: — Dette er så viktig
Epstein hjalp diplomatsønn med å søke studieplass på universitet