Universitetene skal ikke bli beredskapsmotorer — men de må heller ikke stå på sidelinjen 4. desember 2025 - 16:36
Dekan Rotevatn og statsråd Nybø møter styret ved Høgskulen i Volda fredag Styremøte. Omplassert dekan Audhild Gregoriusdotter Rotevatn og statsråd Iselin Nybø er begge invitert til styremøtet ved Høgskulen i Volda fredag. I utgangspunktet ikke i samme ærend.
Rotevatn blei kasta på gangen Arbeidskonflikt. Tidlegare dekan, Audhild Gregoriusdotter Rotevatn, bad om å få vere til stades då høgskulestyret i Volda skulle bli orientert om omplasseringa av henne. Leiinga sa nei.
Sjå styremøtet frå Volda direkte Styremøte. Studentombod, studentopptak og strategi for digitalisering er blant sakene som skal drftast ved Høgskulen i Volda torsdag.
Volda: Vil framleis omplassera dekanen Arbeidsmiljø. Audhild Gregoriusdotter Rotevatn har klaga på Høgskulen i Volda sitt vedtak om å omplassera henne. Men høgskulen har ikkje endra syn i saka.
Dekan klager på omplassering i Volda Arbeidsmiljø. Audhild Gregoriusdotter Rotevatn klager på omplassering ved Høgskulen i Volda og krever stillingen som dekan tilbake. Saken kan ende med søksmål.
Arbeidsmiljørapport avdekker sterk motstand mot endringer i Volda Konflikt i Volda. Dårlig forankrede endringsprosesser og sterk motstand mot endringer er noen av årsakene til en tilspisset konflikt som kan føre til at dekan ved mediefag på Høgskulen i Volda, Audhild Gregoriusdotter Rotevatn, kan måtte gå av.
Volda-dekanen blir bedt om å gå av Arbeidsmiljø. Dekan Audhild Gregoriusdotter Rotevatn er blitt bedt av høgskoleledelsen om å gå av, mot sin vilje.
Volda-leiing kontakta annan dekan før styremøtet Arbeidsmiljø. Dekan Odd Ragnar Hunnes vart kontakta av høgskuleleiinga i Volda før styremøtet måndag. – Eg har sagt at eg kan vera tilsnakkande, seier Hunnes.
Volda: Medie-dekanen fortsetter Arbeidsmiljø. Styret ved Høgskulen i Volda var mandag kalt inn til hastemøte. Arbeidsmiljø på Avdeling for mediefag stod på dagsorden. Det avtroppende styret sier det skal jobbes videre med problemene rundt arbeidsmiljøet på Avdeling for mediefag og mistilliten mot dekan Audhild Gregoriusdotter Rotevatn.
Høgskulen i Volda: Nedslående undersøkelse av arbeidsmiljøet ved Avdeling for mediefag Arbeidsmiljø. En undersøkelse av arbeidsmiljøet ved Avdeling for mediefag, viser at de ansatte er mer misfornøyde med ledelsen, har flere personkonflikter og synes at jobben påvirker helsa mer negativt enn andre ansatte ved Høgskulen i Volda. Ved ett institutt er det spesielt ille. Nå har alle ansatte vært inne til intervjuer — mot tillitsvalgtes vilje.
Nylige artikler
Kritikken bommer. Vår analyse av tannhelsetjenesten står støtt
At forskning er en nyttig ting kan ingen komme fra
Ni norske universitet rangert utan å vite om det. — Underleg, seier rektor
– Det er en borgerplikt å dele kunnskapen
Universitetene skal ikke bli beredskapsmotorer — men de må heller ikke stå på sidelinjen
Mest leste artikler
Direktør med uheldig «klaps» på direktesendt TV
På pulten til historieprofessoren låg ein lapp med beskjed om å rydda
Føler seg avskiltet etter søknad om merittering
Slutt på at ansatte kan bruke Airbnb og Booking.com på jobbreiser
Rektor Mogherini arrestert etter korrupsjonsanklager